Ние им помагаме на светот расте од 2003 година

за нас

Fengshun група е голем намалени претпријатие група интегрирање на индустријата на градежни и декорација инженеринг, нови материјали, песна сообраќај, електроника, медицински помагала, итн Како јадро на претпријатието на групата, Jiangsu Fengshun нов материјал технологија копродукции, Ltd е лоцирана во Changzhou, централната зона на Yangtze делтата - најдинамичните област во Кина, и Wuxi Националната туристичка и одморалиште е на исток. Со соседните железнички, аеродромот. порт и автопат, има значајна географска предност. Фирмата специјализира во такви производи, како саќе панел, corrugation панел, алуминиумски панел, алуминиум пластика панел, алуминиумски легури таванот панел, итн Поради тоа, компанијата е интегрирано претпријатие извршуваат бизнис во проектирање, производство, како и инсталација. Нашите производи се одржи на повисоко учество во домашниот пазар и тие се продаваат во странство. Компанијата има положено ISO9001, ISO14001 и OHSAS18001 сертификација систем. Во 2008 година, тој бил награден како договор-почитување и вера-чување на претпријатието од страна на Jiangsu Провинцискиот народна влада.

услуги

 • одличен квалитет

  одличен квалитет

  Фирмата специјализира во производство на опрема со високи перформанси, силна техничка сила, силни можности за развој, добар технички услуги.
 • создавање намера

  создавање намера

  Компанијата користи напредна дизајн на системи и користењето на напредни ISO9001 2000 за управување со системот за управување со меѓународните квалитет.
 • Силни технички тим

  Силни технички тим

  Ние имаме силни технички тим во индустријата, со децении професионално искуство, одлично ниво дизајн, создавање на високо-квалитетни intelligentequipment висока ефикасност.

Ако ви треба индустриски решение ... Ние сме достапни за вас

Ние обезбеди иновативни решенија за одржлив напредок. Нашиот професионален тим работи на тоа да се зголеми ефикасноста на продуктивноста и трошоците на пазарот

Контактирајте не
WhatsApp Онлајн Chat!